Jak spędzić urlop, by odzyskać formę

Lato jest porą roku, na którą zazwyczaj wszyscy przygotowują swoje sylwetki, starając się jeszcze przed startem letniej kanikuły zrzucić choć parę kilogramów. Nie każdy może sobie na to pozwolić i znaleźć czas, a kiedy już zaczyna się urlop, wydaje się za późno.

Nic bardziej mylnego, ponieważ istnieją sposoby na to, by w dość szybkim tempie zadbać o swoje zdrowie i wagę. To wymaga od nas jednak kilku poświęceń, ale jest to mała cena za całkiem przyjemne i pożyteczne dla nas doświadczenie.

Nie odpoczywajmy biernie, odpoczywajmy aktywnie!

Mowa tu o wakacjach, które z założenia nie pozwolą nam odpocząć. No, przynajmniej nie fizycznie, bo nasz umysł z pewnością z tak spędzonego czasu coś wyciągnie. Chodzi o sposób odpoczynku z góry nastawiony na aktywność fizyczną. Ten oferuje coraz więcej ośrodków, a Polacy w ostatnim czasie coraz bardziej zaczynają się do nich przekonywać. W trakcie wybranego przez nas okresu czasu będziemy w stanie naprawdę wziąć się za siebie i swoje niezdrowe nawyki, a to wszystko pod okiem specjalistów.

Świetnym przykładem takich aktywnych wakacji jest program SLIM-FIT-VIT, który proponuje nam Pałac Komierowo. Podczas cyklicznych pobytów zdrowotnych mamy okazję współpracować z dietetykiem i trenerem personalnym, którzy odpowiednio pokierują nas do wymarzonego celu. Takie wczasy odchudzające zapewniają nam dawkę nowej energii, ponieważ zazwyczaj, tak jak w przypadku Komierowa, mają miejsce na łonie natury, w okolicy zupełnie odizolowanej od hałaśliwego świata zewnętrznego.

Narzędzia do metamorfozy dla każdego

Co można zyskać podczas takich turnusów? W ośrodku niedaleko Borów Tucholskich mamy okazję wypracować sobie zupełnie nowe nawyki żywieniowe. To właśnie dzięki obecności dietetyka będziemy mogli spojrzeć na swoje dotychczasowe życie i posiłki z innej perspektywy. Każda osoba podczas tych wakacji jest traktowana indywidualnie, dlatego jest to świetny sposób, żeby zdiagnozować swoje niezdrowe rutyny i postarać się zmienić szarą codzienność.

Dodatkowo przy wsparciu trenera personalnego będziemy mogli poznać specjalne ćwiczenia, które mogą nam towarzyszyć nawet po wyjeździe z ośrodka. Nasz organizm po nawet krótkim pobycie w takim miejscu i dostarczeniu mu takiej dawki nowej energii będzie zupełnie nowym tworem. Oczywiście zrzucenie wagi będzie już zależeć tylko od nas i od pracy jaką włożymy, ale takie wakacje są idealnym momentem, aby wyposażyć się w odpowiednie do tego narzędzia. Oferty takie jak SLIM-FIT-VIT można spotkać w całej Polsce, a skierowane one są zazwyczaj dla osób w każdym wieku. Dodatkowe atrakcje w postaci na przykład masażu mogą umilić nam pobyt, ale zdecydowanie największą zaletą jest oferowana skocznia do naszej upragnionej metamorfozy.