Nowoczesne kominki - Aby w domu było cieplej

Zimą cenimy ciepło – przyjemnie jest wracać do ciepłego domu, w którym odpoczywamy po męczącym dniu w pracy czy na uczelni. Sprawny system ogrzewania to coś, co jest warte naszej szczególnej uwagi – to dzięki niemu cieszymy się ciepłem w mroźne dni. Co jednak w sytuacji, gdy standardowy system nie wystarcza?

Są sytuacje, w których ciepło w domu jest szczególnie ważne – gdy przebywa w nim małe dziecko, osoba starsza, kiedy wychodzimy z kąpieli, jesteśmy przemarznięci lub chorujemy. Wtedy zdarza się, że kaloryfer nie daje wystarczającej ilości ciepła i zostajemy narażeni na niedogrzanie. W takich momentach posiłkujemy się dodatkowymi źródłami ciepła – przeróżnymi grzejnikami czy paleniem w kominku. Każdy jednak wie, że to kosztowne rozwiązania – wszelkie piecyki pobierają dużo energii lub gazu a podsycanie ognia w kominku wymaga sporych ilości drogiego drewna. Czy istnieje tańsza, praktyczna alternatywa? Tak!

Kominek na ścianę - Chantico Fire

Kominki na płynne paliwo to idealny sposób na ekonomiczne i ekologiczne dogrzanie każdego mieszkania czy domu. Mobilny kominek, który nie potrzebuje komina ani dodatkowej wentylacji sprawdza się świetnie także w blokach, kamienicach czy wieżowcach. Dzięki temu, że nie produkuje dymu ani sadzy jest uniwersalny i przydatny w każdej sytuacji – całe wytwarzane ciepło pozostaje w pomieszczeniu, bo nie ucieka przez komin! Mobile kominki spalające płynne paliwo są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, efektywnie grzeją, są estetyczne oraz praktyczne – czego można chcieć więcej? Paliwo do zasilania ognia jest dostępne i łatwo je pozyskać z jednorocznych roślin uprawnych, dlatego to ekologiczny i tani sposób na dogrzanie domu. Kominki można swobodnie przenosić, użytkować w sypialni, łazience czy korytarzu – Twój dom może być w tym roku naprawdę ciepły i przytulny!

Nowoczesne kominki Chantico Fire

Więcej o kominkach przeczytasz na stronie producenta www.chanticofire.pl oraz w licznych publikacjach na temat praktyczności tych niedużych a wydajnych urządzeń. Zapraszamy!