Superprocesory obsłużą internet rzeczy

Na targach Hannover Messe Qualcomm ogłosił szereg nowych chipów, których celem jest umożliwienie rozwoju urządzeń IoT (internet rzeczy) nowej generacji.

Firma zapowiada, że jej nowe i ulepszone rozwiązania zapewnią zaawansowane funkcje i wszechstronność, których celem jest zaspokojenie potrzeb wymagających przemysłowych i komercyjnych aplikacji IoT, z przypadkami użycia obejmującymi współpracę wideo, chmurę gier, handlu detalicznego i nie tylko.

Nowe procesory mają umożliwić działanie aplikacji IoT o dużej wydajności

Qualcomm twierdzi, że jego procesory QCS8550 i QCM8550 łączą maksymalną moc obliczeniową, ekstremalne przetwarzanie sztucznej inteligencji, łączność Wi-Fi 7 oraz żywą grafikę i wideo, aby umożliwić i szybko wdrożyć aplikacje IoT wymagające dużej wydajności, takie jak autonomiczne roboty mobilne i drony przemysłowe.

Projektowanie z pomocą AI

Nowe chipy  zostały zaprojektowana z wykorzystaniem architektury sztucznej inteligencji firmy Qualcomm Technologies zoptymalizowanej w celu zapewnienia ekstremalnej mocy obliczeniowej w różnorodnych modelach biznesowych i przypadkach użycia. Qualcomm QCS8550 i QCM8550 oferują również solidne przetwarzanie wideo i grafiki, aby umożliwić wciągające gry w chmurze, współpracę wideo i strumieniowe przesyłanie wideo. Poza tym będą wyposażone zarówno w 5G, jak i Wi-Fi 6E, zapewniając prędkości wielogigabitowe, rozszerzony zasięg i niskie opóźnienia oraz wydajne, wydajne przetwarzanie do obsługi złożonych zadań obliczeniowych. Procesory Qualcomm QCS4490 i QCM4490 zostały zaprojektowane z planowaną obsługą wersji Androida do wersji 18, co oznacza, że mogą być używane w projektach przemysłowych do 2030 r.,