Odlewnia ciśnieniowa Galja – produkcja odlewów, projektowanie form, montaż

Galja to odlewnia ciśnieniowa produkująca odlewy ze stopu cynku i aluminium na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, elektrycznego i innych branż, samą siebie określając jako partnera w zakresie odlewów ciśnieniowych. Odlewnia istnieje od 1999 roku. Istotna jest dla niej jakość.

Firma oferuje odlewanie ciśnieniowe, obróbkę techniczną, lakierowanie proszkowe, montaż, pakowanie i obróbkę galwaniczną, ale też doradza w zakresie doboru materiałów i projektowania.

A oto priorytety firmy Galja:

  • jakość
  • innowacyjność
  • elastyczność

Oferta – odlewanie, powłoki galwaniczne, projektowanie form

  • ciśnieniowa odlewnia aluminium i ZNALU – firma tworzy detale od 5g do 700 g koncentrując się na dokładności wymiarowej do +/- 0,05mm na komorowych maszynach o sile zwarcia od 50t do 150t. Produkcja głównie dla przemysłu samochodowego, ale także oświetleniowego, branży RTV i AGD, okuć, zamków i armatury
  • powłoki galwaniczne i proszkowe – ekologiczny sposób ochrony wyrobów przed korozją. Firma wdraża technologię przygotowania powierzchni ZNAL, który to proces opracowany jest przez światowego lidera w branży chemicznej zapewniającego wytrzymałość korozyjną na poziomie 480h w solnej komorze klimatycznej, a także specjalny test PV1210 dla branży automotive. Standardowo wykonywany jest pomiar grubości lakieru i przyczepności, jeśli klient sobie tego zażyczy. Na życzenie klienta wykonywane są również badania w komorze klimatycznej albo silnej.
  • usługi montażowe podzespołów i wyrobów – realizowanie dedykowanych urządzeń i maszyn wraz ze zorganizowaniem komponentów niezbędnych do stworzenia wyrobu komponentnego. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów pragnących otrzymać kompletny, czyli zapakowany i zmontowany wyrób.
  • projektowanie form – za pomocą specjalnej metody projektowania, polegającej na teorii płynów. Projektowanie form za pomocą zaawansowanych technologii. Do projektowania forma firm zatrudnia doświadczonego konstruktora, a także konsultuje rozwiązania do czasu, aż zostanie osiągnięty spodziewany efekt.