Genetico – testy toksykologiczne, genetyczne, na pochodzenie przodków

Czy mój brat jest moim bratem? Czy mamy wspólną matkę? Z jakiej części świata pochodzę? Te i inne wątpliwości możecie rozwikłać w Instytucie Genetyki Sądowej. Zrobicie tutaj też badania toksykologiczne czy zdiagnozujecie patogeny.

Genetico – serwis laboratorium genetycznego

Genetico to serwis Instytutu Genetyki Sądowej IGS, który oferuje badania DNA w obszarze ustalania ojcostwa, pokrewieństwa, genealogii i genetycznej diagnostyki medycznej. W ofercie są również badania toksykologiczne, czyli testy na narkotyki w moczu i we krwi. Można tu też zrobić testy dla ciężarnych czy testy wykrywające zakażenie u mężczyzn. Genetico to jedyne w Polsce prywatne laboratorium genetyczne z akredytacją na zgodność z normą ISO/IEC 17025 w zakresie identyfikacji genetycznej i badań pokrewieństwa dla celów kryminalistycznych oznaczanie mutacji dla celów diagnostyki medycznej. Laboratorium ma również akredytacje na badania środków odurzających i substancji psychotropowych dla celów toksykologii sądowej.

Zaawansowana technologia automatycznej analizy DNA

Laboratorium IGS jest dumne z tego, że (jako jeden z nielicznych ośrodek badań DNA w Polsce) posługuje się zaawansowaną technologią automatycznej analizy DNA. Technologia ta, dzięki precyzyjnym procedurom badań z próbkami DNA cechuje się:

  • niezawodnością
  • jakością

Test na pochodzenie przodków

Instytut wykonuje więc następujące typy badań:

  • badania genetyczne
  • badania toksykologiczne

Ciekawą dziedziną jest genealogia – coraz więcej osób interesuje się nią. Test na pochodzenie przodków chce zrobić coraz więcej ludzi, i to nie tylko w Polsce. Badania genetyczne DNA pomagają ustalić pochodzenie krewnych w perspektywie nawet tysięcy lat. Poprzez określenie haplotypu, czyli puli genów odziedziczonej po jednym z rodziców, można określić haplogrupę i pochodzenie biogeograficzne.

Badania na pokrewieństwo

Innym popularnym typem badania jest test na pokrewieństwo. Dzięki testowi można określić na przykład to, czy nasz brat jest naszym bratem i czy z siostrą mamy tego samego ojca. Można też za pomocą testu przeanalizować dalsze pokrewieństwo. Tego typu badanie warto przeprowadzić wówczas, kiedy mamy podejrzenia co do pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny.