Jak zostać kierowcą Ubera? Wyjaśniamy krok po kroku. 

Właścicielom firmy Uber zależało na tym, aby stworzyć wygodną formę transportu, która będzie opierała się na świetnej komunikacji pomiędzy kierowcą i klientem. Powszechnie powtarzana anegfota głosi, że właściciele Travis Kalanick oraz Garret Camp niegdyś mieli dosyć spory problem z zamówieniem taksówki w centrum Paryża. Właśnie wtedy narodziła się myśl, by stworzyć alternatywę. Aplikacja mobilna Uber pozwala w bardzo łatwy sposób znaleźć kierowcę, który wykona wskazany kurs. Obecnie Uber to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Prosperuje w wielu państwach, a zainteresowanych taką formą pracy kierowców nie brakuje. Żeby zostać pracownikiem Ubera trzeba jednak spełnić kilka warunków. Od czego zacząć?

Wymagania Ubera wobec kierowców

O status kierowcy Ubera może ubiegać się każdy, kto ma przynajmniej 20 lat oraz prawo jazdy kategorii B od minimum roku. Osoba rejestrująca się na stronie Ubera powinna posiadać również zaświadczenie o niekaralności oraz zaświadczenie o przebytych badaniach psychologicznych. Podczas rejestracji niezbędne będzie również zdjęcie profilowe. Bardzo ważnym jest, aby pamiętać, że kierowca Ubera musi posiadać licencję taksówkarską.

Wymagania wobec samochodu

Ostatnim elementem jest odpowiedni samochód. Wytyczne są bardzo jasno określone. Samochód powinien być przynajmniej czterodrzwiowy, odznaczać się świetnym stanem technicznym, być zarejestrowanym w Unii Europejskiej i posiadać ważne ubezpieczenie. Należy również pamiętać, że kierowca Ubera musi jeździć samochodem, którego data produkcji nie przekracza 2004. W Warszawie kierowcy mogą poruszać się samochodami wyprodukowanymi od 2005 wzwyż.